
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.2 pF |
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Leakage Current | 1 µA |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.6 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 300 mW |
| Peak Pulse Current | 1 A |
| Number of Channels | 4 |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Max Reverse Leakage Current | 1 µA |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 6 V |
| Reverse Standoff Voltage | 3.3 V |
| Clamping Voltage | 10 V |
| Power Line Protection | Yes |
| Max Surge Current | 5 A |
| Number of Bidirectional Channels | 4 |
| ESD Protection | Yes |
| Test Current | 1 mA |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 1.2 pF |
Stock: 4409
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12365
Ext.Price$0.12365
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12365 | $0.12365 |
| 10 | $0.11068 | $1.10680 |
| 50 | $0.09907 | $4.95350 |
| 100 | $0.08817 | $8.81700 |
| 500 | $0.07847 | $39.23500 |
| 1000 | $0.07348 | $73.48000 |
| 3000 | $0.06880 | $206.40000 |
| 5000 | $0.06507 | $325.35000 |
